top of page

VOJTA PAVLÍČEK – NEWBORN

1. 6. - 27. 7. 2017

„Obrazy Vojty Pavlíčka v sobě mísí jeho rozvinutou obrazotvornost, která neustále reaguje na veškeré stimuly, které ho obklopují“ představuje umělcovu tvorbu kurátor výstavy Christian Dominguez.

Pavlíčkův malířský projev je nekonvenční. Výstava s názvem Newborn, představí umělce jako experimentátora, který pracuje s širokou škálou uměleckých možností i médií. Publikum se setká tváří tvář̌ s umělcovou vynalézavostí i otázkou, jak si vážit a interpretovat umění, které krok po kroku boří náš dosavadní přístup.

Jeho tvorba se vzdaluje tomu, na co jsme "esteticky" zvyklí, a vyzývá nás vnímat obrazy s otevřenou myslí. Divák je konfrontován s umělcovou představivostí, s obrovskou dávkou energie, entusiasmu a touhou objevovat vše, co pro něj malba představuje. V nejnovějších dílech používá pastóznější barvu a rozmáchlejší tahy. Abstraktní obrazy jsou divoké, kombinují různé styly, období i malířské prvky s novými technikami.

„Můžeme se přesvědčit, že následoval svou vlastní a neopakovatelnou cestu, díky které jeho tvorba upoutává pozornost,“ shrnuje výstavu Dominguez.

Vojta Pavlíček řadu let žil a tvořil v zahraničí, mj. v Paříži, kde se jeho dílo stalo součástí několika sbírek francouzských sběratelů. Spolupráce s vysoce respektovaným mezinárodním kurátorem je impulzem, který přispívá k dalšímu rozvoji kulturní scény v Art Districtu Pragovka.

 

O KURÁTOROVI

Christian Dominguez je uznávaným expertem ve světě současného umění se zkušenostmi s produkcí výstav a kurátorstvím po celém světě. Jednou z klíčových osobností v jeho životě byl nezávislý kurátor Harald Szeemann (hlavní kurátor Dokumenta, Benátské Biennale, aj.), s nímž více než 12 let úzce spolupracoval. K dalším důležitým osobnostem patří vydavatel Benedikt Taschen a bývalý ředitel Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía José Guirao a umělci Martin Kippenberger, Albert Oehlen, Joseph Kosuth či Miquel Barceló.

bottom of page